Registrácia do kurzov v sezóne 23/24 otovrená už len do 30.4.2024        Registrácie do Gymnathlon Kempov 2024 SPUSTENÉ!
Registrácie do Gymnathlon Kempov 2024 SPUSTENÉ!

Trénerska kariéra Gymnathlon

Prihlásenie každého dieťaťa na kurzy Gymnathlon-u vnímame ako veľkú príležitosť a zároveň záväzok, ako ho vďaka nášmu programu motivovať k športu. Pevne veríme nášmu konceptu a sme si vedomí toho, že jeho najdôležitejším článkom sú naši tréneri, pretože len vďaka nim môže mať tréning ten správny priebeh prinášajúci deťom maximum športového nadšenia.

Preto nám záleží nielen na ich výbere, ale aj ich spokojnosti. Prepracovaný systém školení zaisťuje podmienky pre kvalitnú realizáciu tréningov a súčasne poskytuje príležitosť na sebarozvoj. Každý náš tréner má možnosť prehlbovať svoje skúsenosti, rozširovať svoju kvalifikáciu a posunúť sa i na vyššiu trénerskú pozíciu.

Pozície trénera Gymnathlon

Pracovná náplň

Vedieš tréning po boku hlavného trénera, ktorý má síce hlavné slovo, ale spoločne fungujete ako zohraný tím. Pomáhaš s organizáciou cvičení, povzbudzuješ, opravuješ, chváliš a snažíš sa prispieť k tomu, aby si deti odniesli z tréningu len tie najlepšie zážitky! Ideálny štart kariéry v Gymnathlon-e :-)

Požiadavky

  • Pozitívny vzťah k deťom a športu
  • Súlad s Gymnathlon DNA (viď nižšie)
  • Absolvovanie vstupného školenia (online) a získanie Gymnathlon trénerskej licencie „D“
  • Spolupráca na dohodu, vhodné pre študentov
  • Plnoletosť, bezúhonnosť

Benefity

  • Odmena 10 € brutto/ tréningová jednotka (60 min)
  • Podieľanie sa na dynamicky sa rozvíjajúcom projekte
  • Praktická skúsenosť s až 200 detskými hrami a cvičeniami
  • Študijná prax
  • Dobrý pocit zo zmysluplnej práce
  • Možnosť postupu na pozíciu hlavného trénera (pri splnení špecifických podmienok)

Vieš, kto je v Gymnathlon-e najdôležitejší? Áno, si to ty! Hlavný tréner, ktorý hodinu vedie, diriguje a snaží sa na deti preniesť čo najviac pozitívnych emócií. Budeš mať pri sebe parťáka (asistenta/ ku), avšak hlavná zodpovednosť je na tebe. Odmenou ti bude radosť v detských očiach a pochvala od maminiek a ockov, ktorí ešte nikdy nevideli svoje dieťa tak nadšené ;-) Budeme od teba požadovať aj aktívnu komunikáciu s rodičmi a tiež nejakú tú administratívu, pričom dobre odvedenú prácu dokážeme i náležite oceniť.

Požiadavky

  • Športovec telom i dušou
  • Pozitívny vzťah k deťom a záujem motivovať ich k športu
  • Skúsenosť s vedením detí
  • Trénerské vzdelanie výhodou
  • Komunikačné a organizačné zručnosti
  • Absolvovanie vstupného školenia (online) + nadväzujúceho školenia (prezenčne 1. víkend v septembri) a získanie Gymnathlon trénerskej licencie „D“ a „C“

Benefity

  • Nadštandardná odmena 30 € (SZČO)
    alebo 25 € brutto/ tréning (dohoda)
  • Príprava a realizácia tréningov podľa manuálu Gymnathlon
  • Prehlbovanie vzdelania v odbore všestrannej športovej prípravy detí
  • Možnosť trénovania a extra zárobku na Gymnathlon kempoch
  • Účasť na teambuildingových akciách
  • Dobrý pocit zo zmysluplnej práce a pozitívna odozva od rodičov
  • Možnosť postupu na pozíciu Senior tréner (pri splnení špecifických podmienok)

Pracuješ u nás už nejaký ten piatok, Gymnathlon je tvoja srdcová záležitosť a máš chuť sa posunúť ďalej? V tom prípade sme veľmi radi a ponúkame ti tak možnosť stať sa Senior trénerom. S dôchodkom to nemá nič spoločné, naopak, v rámci Gymnathlon kariéry budeš v najlepších rokoch, a to i vrátane benefitov :-) Pomáhaj nám ďalej rozvíjať Gymnathlon a spoločne sa usilujme o to, aby sa stal najlepším športovým programom pre deti na Slovensku!

Požiadavky

  • Min. 1 rok pôsobenia v Gymnathlon-e na pozícii Hlavného trénera
  • Kvalitná realizácia kurzov, plnenie administratívy a komunikácia s rodičmi
  • Spoľahlivosť a proaktívny prístup
  • Odporučenie regionálneho manažéra
  • Absolvovanie všetkých školení Gymnathlon vrátane špecifickej časti školenia Gymnathlon trénerská licencia „B“
  • Vedenie min. 4 kurzov v 2 rôznych programoch
  • Pravidelná účasť na Gymnathlon akciách (predsezónny teambuilding a pod.)
  • Práca ako SZČO

Benefity

  • Špeciálna odmena 35 €/ tréningová jednotka (60 minút)
  • Prednostný výber kurzov
  • Možnosť účasti a extra zárobku v ďalších projektoch Gymnathlon
  • Možnosť účasti na Gymnathlon kempe ako vedúci
  • Voľné miesta na kurzoch/ kempoch pre známych
  • Zľava na Gymnathlon merchandising a oblečenie Gymnathlon Team
  • Dlhodobá spolupráca
  • Podieľanie sa na rozvoji Gymnathlon-u a prípadne možnosť stať sa regionálnym manažérom... ;-)

Máš záujem o prácu v projekte Gymnathlon?

Pokiaľ ťa ponuka zaujala a chceš sa stať súčasťou nášho tímu, prezraď nám o sebe pár informácií.

Gymnathlon DNA

Našou víziou je vytvoriť z Gymnathlon-u najlepší športový program pre deti na Slovensku, ktorý im bude pomáhať pri budovaní celoživotnej lásky k športu.

Iniciatíva a proaktivita

Kľúčová vlastnosť znamenajúca osobný záujem posúvať veci vpred nad rámec očakávaného výsledku. Ide o vnútornú motiváciu jednať nie preto, že sa to po nás žiada, ale pretože sami vidíme príležitosť niečo zlepšiť.

Včasná exekúcia

Po svete chodí mnoho ľudí chrliacich nápady a myšlienky. Ale my hľadáme takých, ktorý ich dokážu aj včas zrealizovať. Len tí môžu niečo vybudovať a zmeniť.

Vášeň, zápal, nadšenie

Chceme, aby medzi nami boli ľudia, ktorí horia nadšením pre Gymnathlon a športový rozvoj detí. Pretože ten, kto horí nadšením, dokáže zapáliť tú iskričku aj u ostatných okolo seba.

Kvalita

Vždy sa pýtame sami seba: „Urobil som danú vec najlepšie, ako som v daný moment mohol s ohľadom na vonkajšie okolnosti?“ Chceme, aby drvivá väčšina našich odpovedí znela „áno“. Nechceme, aby sa priemer stal normou.

Zákaznícky prístup

Gymnathlon nerobíme len pre seba, ale najmä pre deti a ich rodičov, ktorých spokojnosť je nadradená našim potrebám. V každej zásadnej situácii si kladieme otázku: „Je to to najlepšie riešenie pre spokojnosť rodičov a nadšenie detí?“

Komunikácia

Preferujeme komunikáciu rýchlu a otvorenú. Problémy sa totiž časom nabaľujú, keď sa nekomunikujú alebo včasne neriešia. Záleží nám na kvalite komunikácie smerom k deťom, rodičom a tiež v rámci nášho tímu.

Školenie a vzdelávanie trénerov Gymnathlon-u

Našich trénerov zodpovedne vyberáme a priebežne školíme. Každý tréner je povinný zúčastniť sa vstupného školenia a následných nadväzujúcich školení, kde si prehlbuje svoju kvalifikáciu. Obsahom školení je predstavenie a správne pochopenie filozofie Gymnathlon-u, oboznámenie sa s kľúčovými zásadami športového rozvoja detí a praktický tréning jednotlivých aspektov a oblastí tréningovej metodiky.